hydrolat z lawendy

Preparatynaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą stosowane, bo mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, barwników i złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a adekwatnie element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy bądź dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, albowiem hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Bezbłędnie łagodzi skórę po depilacji lub też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dorzucić do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku lub też rozcieńczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one nadzwyczaj delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dopasować wedle ukochanego zapachu bądź też właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, jednak oraz o naturę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.